Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

Książki o rysowaniu/malowaniu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat
Pabiart
  • Pabiart
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 7 postów
  • 11 Obserwujących

Myślę, że to dosyć przydatny temat. 

Tak jak w tytule, chciałem się spytać czy znacie i polecacie jakieś książki dotyczące rysowania, bądź malarstwa?

Napisany 16.11.2014 - 15:06

Mars
  • Mars
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 1 postów
  • 70 Obserwujących

Ano.. polecam zakup książki Christophera Harta "Kurs rysowania postaci" od wydawnictwa RM. Przydatna książka dla kogoś kto chce ogarnąć anatomię postaci. Dużo jest w niej ciekawych rzeczy np.proporcje, zmniejszanie, asymetria itp. :) 

Napisany 22.11.2014 - 21:08

Jakly
  • Jakly
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 8 postów
  • 2 Obserwujących

Internet jest pełen świetnych, darmowych tutoriali. Nie lepiej z nich skorzystać, niż wydawać pieniądze?

Napisany 01.01.2015 - 17:37

Misia
  • Misia
  • Artani Team
  • Obserwuj
  • 44 postów
  • 93 Obserwujących
ja myślę, że ze wszystkiego warto korzystać. zarówno z tutków, jak i wszelkiej maści poradników płatnych (zdobytych między innymi nielegalnie w formie elektronicznej na chomiku czy gdzieś indziej xd). ale jeśli chodzi przykładowo o darmowe materiały to chyba najlepszym rozwiązaniem jest yt, a co do książek to każda nie tańsza niż za 30 zł (przynajmniej u mnie się to sprawdziło xd). ale na książkach się nie kończy, są mimo wszystko też różne serie magazynów. między innymi sama mam gdzieś pełen zbiorek całkiem dobrej serii dotyczącej zarówno rysunku jak i malarstwa, ale aktualnie nwm gdzie się podziały wszelkie moje gazety i książki plastyczne, więc podam tytuły gdy tylko je znajdę (jak znajdę ;___; )

Napisany 03.01.2015 - 00:15

Estelmistt
  • Estelmistt
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 10 postów
  • 28 Obserwujących

Na Deviantarcie jest masa genialnych tutoriali, które na początku są wystarczające. Później zamiast tutków można obserwować prace znanych / lubianych artystów by analizować co w ich twórczości jest takiego wyjątkowego, przyciągającego i ciekawego. Miksowanie różnych trików stosowanych przez profesjonalistów to czasami lepsza nauka niż z ksiązek. No i przy okazji genialna zabawa! Przede wszystkim - analizować, analizować i jeszcze raz analizować, bez względu czy to będą tutki na dA, YT czy zwykła obserwacja świata rzeczywistego.

Napisany 17.01.2015 - 01:35

Kolibia
  • Kolibia
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 8 postów
  • 18 Obserwujących

Ja niedawno zakupiłam bardzo ciekawą książeczkę. Są tam przydatne wskazówki związane z malowaniem akwarelami, akrylami, olejami i pastelami. :)

"Jak malować" wydawnictwa Arkady

Napisany 14.05.2015 - 10:58

Benyend
  • Benyend
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 3 postów
  • 0 Obserwujących

"Polska poetów i malarzy" napisana przez Ziejke Franciszka. Polecam :) 

Napisany 14.05.2015 - 12:54

VikiDark
  • VikiDark
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 19 postów
  • 7 Obserwujących

Ja mam książkę  "Rysowanie" od Naomi Lyons, kupiona dawno dawno za czasów podstawówki.. Bardzo fajna wytłumaczone różne techniki rysowania, pokazane przykłady.. :) Ja tam tutoriale średnio lubię wolę książki, tutoriale oglądam kiedy rzeczywiście coś jest mi bardzo potrzebne i na czymś bardzo mi zależy a nie ma tego w książce, no ale już tak mam normalne ksiązki też wolę czytać na papierze niż na komputerze czy tablecie.. :D

http://img07.staticc...tuki-rybnik.jpg

Napisany 14.05.2015 - 21:36

Naggaroth
  • Naggaroth
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 5 postów
  • 6 Obserwujących

Ja polecę Anatomię dla artystów autorstwa Sary Simblet. Ładnie wydana z fajnymi przeźroczami nakładanym na modeli i modelki.

Najbardziej jednak bym polecał wizytę w prosektorium, nic nie daje takiego efektu jak dotknięcie i obejrzenie mięśni, kości czy innych elementów ciała:)

Napisany 05.11.2015 - 11:04

keik
  • keik
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 13 postów
  • 6 Obserwujących

Ja polecę Anatomię dla artystów autorstwa Sary Simblet. Ładnie wydana z fajnymi przeźroczami nakładanym na modeli i modelki.

Najbardziej jednak bym polecał wizytę w prosektorium, nic nie daje takiego efektu jak dotknięcie i obejrzenie mięśni, kości czy innych elementów ciała:)

"Anatomia dla artystów" faktycznie wychodzi najtaniej. Płacisz raz za książkę 50-65 zł i masz trochę teorii, trochę anatomii, sporo zdjęć i obrazków.
Co do tutoriali w internecie, ludzie którzy naprawdę dobrze rysują albo robią web-sympozia albo powiedzą żeby po prostu rysować to, co się widzi lub studiować starych mistrzów.
Większość tzw. "dobrych, darmowych" tutoriali zawiera rażące błędy lub jest naszpikowane stylem i kreską twórcy co już powinno być sygnałem, że ten tutorial nie może być dobry.

Co do prosektorium to dużo lepiej się pracuje z żywym modelem, którego można poprosić żeby pokazał jak pracuje w jego przypadku całe ramie, plecy, patrzeć jak skóra odbija światło itd. Trupa i tak każdy zobaczy na pogrzebie, a anatomię i tak każdy aspirujący twórca musi sam "rozgryść" i poukładać w głowie. Jak się chce wiedzieć jak m.mostkowo-obojczykowo-sutkowy pracuje lub dlaczego mówi się "sześciopak" skoro na płaski bruch składa się de facto jeden mięsień, to album anatomiczny i broń boże!, żadnych obrazków z redneró 3D (http://energetic-med...gy-medicine.jpg <- to jest gówno, z którego się nic nie nauczysz).

Tyle moim zdaniem, pozdro.

Napisany 01.12.2015 - 13:39

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników