Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projektowanie Strony

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat
SneX
  • SneX
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 22 postów
  • 1 Obserwujących

Witajcie :-)

Dzisiaj przygotowałem dla was kolejną porcję pytań.

1. Skąd bierzecie pomysł na stronę? (całokształt strony)
  2. Jak zaczynacie projektować? (Kartka papiery, czy może coś innego)

Dziękuje wszystkim którzy zechcieli odpowiedzieć i pomóc mi w dręczących mnie pytaniach.

Napisany 24.11.2014 - 18:46

FeistyGraphic
  • FeistyGraphic
  • Artani Team
  • Obserwuj
  • 37 postów
  • 32 Obserwujących

1. Przeważnie jest to po prostu przegląd konkurencyjnych prac. Wtedy przeważnie wpada jakiś inspirujący pomysł do głowy i automatycznie wyklucza się wykonanie zbyt podobnego do konkurencji szablonu. No i też czasami klient potrafi jasno ustalić, co chce. Wtedy pomysł jakoś sam rodzi się w głowie.

2. Czasami rysuje sobie na tablecie zarys lub na kartce, a czasami, jak mam mocną wizję to po prostu robię, jakby "z głowy " :)

Napisany 24.11.2014 - 20:23

Zielsko
  • Zielsko
  • Administratorzy
  • Obserwuj
  • 146 postów
  • 98 Obserwujących

Witajcie :-)

Dzisiaj przygotowałem dla was kolejną porcję pytań.

1. Skąd bierzecie pomysł na stronę? (całokształt strony)
  2. Jak zaczynacie projektować? (Kartka papiery, czy może coś innego)

Dziękuje wszystkim którzy zechcieli odpowiedzieć i pomóc mi w dręczących mnie pytaniach.

1. Pomysł przeważnie z głowy lub z inspiracji jakimś fajnym artem :) Warto jest pomysły przerzucać na kartke.

2. Jak zacząć? No przede wszystkim obsługa programu graficznego, bez tego ani rusz. Potem tutki, kombinacje i jakoś przejdziesz przez najcięższe bagno czyli początki :)

Napisany 24.11.2014 - 21:52

SneX
  • SneX
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 22 postów
  • 1 Obserwujących

1. Pomysł przeważnie z głowy lub z inspiracji jakimś fajnym artem :) Warto jest pomysły przerzucać na kartke.

2. Jak zacząć? No przede wszystkim obsługa programu graficznego, bez tego ani rusz. Potem tutki, kombinacje i jakoś przejdziesz przez najcięższe bagno czyli początki :)

Zielsko, jeśli chodzi o punkt 2 chodziło mi o to co napisałeś w 1, że przerzucić na kartkę :-) Próbowałem coś projektować bezpośrednio w photoshopie, ale moja wyobraźnia mnie zawodzi. Chyba faktycznie przeniosę się na kartkę. 

Napisany 24.11.2014 - 22:03

SeetroX
  • SeetroX
  • Artani Team
  • Obserwuj
  • 62 postów
  • 25 Obserwujących

Mi tam zawsze szkoda czasu, żeby coś na kartce robić, a potem to przenosić.

Napisany 24.11.2014 - 22:10

SneX
  • SneX
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 22 postów
  • 1 Obserwujących

SeetroX a ty co polecasz? nie posiadam Tableta Graficznego, jedynie co to TouchPad w moim Macu ;/

Napisany 24.11.2014 - 22:21

Zielsko
  • Zielsko
  • Administratorzy
  • Obserwuj
  • 146 postów
  • 98 Obserwujących

TouchPadem to możesz sobie posmyrać :)

Na Tablet graficzny przyjdzie pora, chyba, że odrazu chcesz przejść na digital painting :)

Napisany 24.11.2014 - 22:46

SneX
  • SneX
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 22 postów
  • 1 Obserwujących
Grafiką zajmuję się od ok 2 lat, ale raczej ciągle to amatorszczyzna bo wszystkiego uczę się sam. Zwykłe strony i reklama to nie problem, właśnie gorzej mam z twoim stylem bo tutaj są efekty których nie potrafię zrobić (przynajmniej nie w takim stopniu co u cb), a na internecie nie mogę znaleźć tego stylu poradników. Możliwe też że źle szukam :-)

Napisany 24.11.2014 - 22:59

FeistyGraphic
  • FeistyGraphic
  • Artani Team
  • Obserwuj
  • 37 postów
  • 32 Obserwujących

Grafiką zajmuję się od ok 2 lat, ale raczej ciągle to amatorszczyzna bo wszystkiego uczę się sam. Zwykłe strony i reklama to nie problem, właśnie gorzej mam z twoim stylem bo tutaj są efekty których nie potrafię zrobić (przynajmniej nie w takim stopniu co u cb), a na internecie nie mogę znaleźć tego stylu poradników. Możliwe też że źle szukam :-)

Ja prowadzę kanał na youtube z poradnikami tego typu, jeżeli będziesz zainteresowany podam Ci adres na pw (nie chce robić w poście reklamy).
Jak i też podeśle kilka innych tutków, aczkolwiek po rosyjsku (przetłumaczysz sobie najwyżej translatorem). Ogólnie jeśli chodzi o szablony tego typu, to nie ma zbytnio tutoriali. Tutaj bardziej liczy się wiedza odnośnie samej photomanipulacji i znajomości programu. Musisz wyrobić w sobie takie coś, by patrzeć na byle jaki projekt i wiedzieć, co zostało i jak na nim zrobione. Tego się trochę uczy, niestety,

Napisany 25.11.2014 - 02:22

SneX
  • SneX
  • Użytkownicy
  • Obserwuj
  • 22 postów
  • 1 Obserwujących

Znam twój kanał, dzięki niemu nabrałem paru nowych nawyków. Będę wdzięczny za podesłanie kilku tutków, nawet w innym języku :-) Co do tego nawyku to już po części go mam, pobrałem sobie wszystkie wasze projekty i z nich się uczę. Niestety jeszcze nie wiem do końca jak doszliście do niektórych efektów, jednak mam nadzieję że z czasem się tego dowiem. 

Napisany 25.11.2014 - 07:56

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników