Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projekt forum

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat
FeistyGraphic
  • FeistyGraphic
  • Artani Team
  • Obserwuj
  • 37 postów
  • 32 Obserwujących

Hej, hej. Mam małe pytanko nie tyle do samych designerów www ile do osób kodujących :)

Mianowicie, powoli zaczynam projektować fora internetowe, jednak chciałabym się czegoś dowiedzieć odnośnie przygotowania grafiki do cięcia.

Forum dyskusyjne ma kilka takich specyficznych miejsc, jak np pole postów, gdzie wiadomo, że albo trzeba użyć samego koloru (css), albo grafiki, która bez problemu, by się powtarzała. I tutaj też moje pytanie, na co powinnam jeszcze zwrócić uwagę podczas projektowania, by się później nie okazało, że nie tyle nie da się pociąć, ile podczas kodowania będzie to wyglądało źle/nie będzie funkcjonalne?

Napisany 25.11.2014 - 19:09

Lukazuki
  • Lukazuki
  • Administratorzy
  • Obserwuj
  • 14 postów
  • 3 Obserwujących
w większości przypadków jak dostaje projekty graficzne "np od Zielsko" do zakodowania stylu forum, muszę je modyfikować, głównie elementy które będą na stronie jak to napisałaś powtarzalne, np według osi x lub y (do nagłówków obramowań tabel) albo ze wszystkich stron (tła itp) według mnie na to trzeba zwracać najwięcej uwagi.

Napisany 25.11.2014 - 23:12

FeistyGraphic
  • FeistyGraphic
  • Artani Team
  • Obserwuj
  • 37 postów
  • 32 Obserwujących

w większości przypadków jak dostaje projekty graficzne "np od Zielsko" do zakodowania stylu forum, muszę je modyfikować, głównie elementy które będą na stronie jak to napisałaś powtarzalne, np według osi x lub y (do nagłówków obramowań tabel) albo ze wszystkich stron (tła itp) według mnie na to trzeba zwracać najwięcej uwagi.

Czyli teoretycznie starać się jednak ograniczyć ilość grafiki, osadzić ją tylko w konkretnych miejscach (ikonki, header, stopka, bg), a resztę starać się jednak zaprojektować tylko z uwzględnieniem koloru?

I jeszcze jedno pytanko, lepiej projektować szablon pod dany silnik, czy można całkowicie olać tą kwestię, wymyślając swój układ etc. Nie będzie później problemu z kodowaniem?

Napisany 26.11.2014 - 21:20

Lukazuki
  • Lukazuki
  • Administratorzy
  • Obserwuj
  • 14 postów
  • 3 Obserwujących
nie tyle ograniczyć ilość co ograniczyć ich wielkość/rozmiar na dysku aby strona w miarę płynnie się wczytywała, każdy element strony można przedstawić w postaci grafiki, trzeba tylko pamiętać aby była zoptymalizowana,
a co do drugiego pytania, szczerze to można to olać :D jeśli zrobisz swój układ i zadasz osobie która będzie to kodowała, że tak ma być zrobione uzgadniając wcześniej, to on musi to zrobić, oczywiście jeśli wie jak to zrobić, jak jest doświadczony w tym co robi :D

Napisany 26.11.2014 - 23:23

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników