Aktualizacja Artani

Witajcie,

Miesiąc kwiecień przyniósł nam kolejną aktualizacje artani.
W tym wpisie postaram się umieścić najważniejsze zmiany.

 • Układ strony:
  Nowe artani to nowy wygląd, jest bardziej kompaktowy, 100% powierzchni przeglądarki jest wykorzystywana.
  Poprawiony został również wygląd na urządzeniach mobilnych, od teraz artani prawidłowo działa na każdym urządzeniu (jeżeli dopatrzycie się błędów to standardowo: [email protected])
 • Strona startowa artani:
  Wykasowaliśmy landing page który był dostępny wcześniej, od tej pory dla niezalogowanych użytkowników strona startowa to zakładka "Przeglądaj" czyli wasze prace, a dla zalogowanych Tablica
 • Wygląd profilu:
  Ta sekcja została najbardziej wzbogacona:
  • Zdjęcie w tle teraz ma stałe proporcje, czyli 25:9, nie będzie problemu z przycinającym, nie pasującym tłem, wystarczy zastosować te proporcje
  • Linki do innych stron, linki widoczne są z prawej strony zaraz pod przyciskiem wiadomości. A zaktualizować te linki można tutaj: http://artani.org/account/settings
  • Do statystyk zostały dodane dodatkowe informacje, takie jak ilość obserwacji, ilość obserwowanych, ilość dodanych prac oraz wpisów
  • Trzecia kolumna prezentuje ostatnie przyznane nagrody, a system nagród opisze trochę niżej.
  • Foldery w galerii to nowa, przydatna funkcja na artani. Od tej pory każdy z was moze posegregować swoje prace do folerów. Aby utworzyć folder należy przejść do swojej galerii i po lewej stronie pojawi nam się przycisk "Utwórz folder", aby dodać pracę do tego foldery wystarczy ją poprostu przeciągnąć na dany folder, aby usunać należy wejść w dany folder i przyciskiem rozwijania w rogu pracy kliknąć usuń z tego folderu.
 • Rozbudowana Tablica:
  Dla zalogowanych użytkowników przygotowaliśmy udogodnienia takie jak: najnowsze komentarze, prace, wpisy, komentarze, posty oraz tematy. Od tej pory każdy z was będzie mógł śledzić aktywności innych w portalu artani i być na bieżąco. Wygląd postów na tablicy uległ zmianie, ale zasada działania pozostała ta sama.
 • System nagród:
  System nagród to nic innego jak odznadzenia w profilu oraz w pracach. Każdy z was ma szanse zgarnąć odznaczenie, a cześć z was już je ma. Dodaliśmy wyróżniena na facebooku z przed miesiąca. Dojdą również cykliczne konkursy takie jak rysunki miesiąca, fotografie miesiąca, najbardziej aktywny w miesiącu, krzykacz miesiąca itd. Ostatnie nagrody widoczne są w drugiej kolumnie na podglądzie profilu, jeżeli ta kolumna jest pusta to znaczy że dany użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej nagrody. Pełną lista nagród można zobaczyc pod czwartym przyciskiem w nawigacji profilu.
 • Podgląd prac:
  Nie da się ukryć, że nowy podgląd prac kojarzy się głównie z podglądem zdjęćna facebooku. Zdecydowaliśmy się na taki zabieg ze względu na to, że każy z was przyzwyczaił się już do facebooka i jego mechanik, dlatego teraz będzie wam łatwiej przeglądać prace. Zaznaczam, że nie zmieniamy jakości waszych prac, nie skalujemy i tak dalej. Jakie ustawicie takie macie, w podglądzie jest przycisk "+" oraz "-" które adekwatnie oznaczają przybliż-oddal pracę.

To są najważniejsze zmiany w artani, nie wypisywałem tutaj najmniej ważnych rzeczy.
Kolejne nowości pojawią się wraz z nadejściem następnego miesiąca, a w nich między innymi konkursy cykliczne, bitwy graficzne i wiele innych :)

Pozdrawiam,
Przemysław Z.


 

Brak komentarza 4 Kwietnia 2015 o godz. 20:08

Aktualizacja Artani

Komentarze 1

keczup
keczup 7 Kwietnia 2015 o godz. 15:58

super

Wyświetleń: 6